Ładowanie

Pokaż

p.kolodziejski.art@gmail.com

Księga aniołów (7 zdj.)

Księga aniołów - opowieści biblijne   Oto opowieści o aniołach, którzy pojawiali się u samego zarania...

Zobacz więcej

Księga aniołów – opowieści biblijne

 

Oto opowieści o aniołach, którzy pojawiali się u samego zarania dziejów: o upadłym aniele, przez którego Adam i Ewa zostali wypędzeni z rajskiego ogrodu, i o dobrym aniele, którego Bóg postawił z ognistym mieczem u jego bram, aby go strzegł przed ich powrotem.

Poznacie anioła, który w samą porę powstrzymał Abrahama przed złożeniem w ofierze swego syna Izaaka. Są tu aniołowie, którzy po schodach wspinali się do nieba oraz anioł, który uratował sługi Boże przed spaleniem w piecu, gdzie wrzucił ich zły król.

Z Nowego Testamentu pochodzi anioł Gabriel, który z Bożego polecenia zwiastował Maryi, że wkrótce zostanie Matką Bożą, a także anielskie chóry, które zgodnie z jego przepowiednią śpiewały nad Betlejem po narodzinach Pańskich.

Spotkacie też anioła, który uwolnił św. Piotra z więzienia oraz legiony aniołów z pełnych cudów kart Objawienia, ostatniej księgi Biblii, mówiącej o przyszłych czasach.

Aniołowie dawniej, aniołowie dziś, aniołowie w przyszłości: Księga aniołów pokazuje, że aniołowie są wszędzie. Ukochani słudzy Boga i nasi przyjaciele – nawet dziś!