Ładowanie

Pokaż

p.kolodziejski.art@gmail.com

Modlitwa Celtów (4 zdj.)

Modlitwa Celtów   Autorzy "Modlitwy Celtów" dokonali tego, co wydawało się nieosiągalne - uchwycili prawdziwego ducha...

Zobacz więcej

Modlitwa Celtów

 

Autorzy „Modlitwy Celtów” dokonali tego, co wydawało się nieosiągalne – uchwycili prawdziwego ducha celtyckiego chrześcijaństwa. Znaleźli most łączący stare i nowe, potrafili tak jak mnisi Irlandii, Walii i Szkocji dostrzec w pogańskich symbolach zapowiedź Dobrej Nowiny. Zapraszają Czytelnika do wyruszenia w niezwykłą podróż, poznania dziejów chrześcijaństwa, wiary ludzi, którzy już dawno odeszli… Pozwala odkryć na nowo czym jest wiara radosna, bezwarunkowa i kreatywna oraz „miłość aniołów”, wiatr, który „wspomaga od pleców” i „błogosławieństwo wielkich deszczy”.

 

Książka zawiera bogaty zbiór pięknych modlitw i poezji, a jedna piękniejsza od drugiej. Są one żywym świadectwem niesamowicie głębokiej wiary – nie tylko teoretycznej ale naprawdę głęboko przeżywanej, która cechowała dawny Kościół celtycki bogaty w wielkie duchowe doświadczenie. Przebija z nich miłość do Boga, zaufanie do Niego i radość życia. Jest w nich podziw dla Boga i wspaniałych jego dzieł – pochylenie się nad człowiekiem i zadziwienie nad pięknem świata.